Świdnik inwestuje w ekologiczną komunikację: umowa na dostawę trzech autobusów wodorowych podpisana
W związku z dążeniem do poprawy jakości publicznego transportu miejskiego, władze miasta Świdnik podjęły kroki w kierunku zastosowania zeroemisyjnych technologii. Finalizując swoje starania, podpisały kontrakt na dostawę trzech autobusów napędzanych wodorem. Te nowoczesne i przyjazne dla środowiska pojazdy mają trafić na ulice Świdnika w ciągu najbliższego roku.
Połączenia komunikacyjne realizowane przez autobusy miejskie w Świdniku są integralną częścią większego systemu komunikacji Lubelskiego. Wprowadzenie autobusów wodorowych stanowi rozwinięcie obecnej oferty usług transportowych. Zakupienie trzech takich pojazdów jest jednym z etapów procesu rozbudowy tejże infrastruktury, która obsługuje codziennie około 10 tysięcy mieszkańców miasta. Odpowiedzialność za dostarczenie autobusów w ciągu nadchodzących 12 miesięcy spoczywa na lubelskiej firmie, która wcześniej przetestowała te pojazdy w wielu europejskich miastach.
Całościowy koszt inwestycji wynosi 9 milionów złotych. Źródła finansowania obejmują między innymi dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, co dodatkowo podkreśla ekologiczny charakter tego przedsięwzięcia.

Interwencje Straży Miejskiej w Świdniku: Podsumowanie działań z ostatnich dni
Interwencje straży miejskiej w Świdniku: co wydarzyło się w pierwszym tygodniu czerwca?
Interwencje Straży Miejskiej w Świdniku: Podsumowanie działań z minionego tygodnia
Bezpieczeństwo w Świdniku: Straż Miejska z 80 interwencjami w minionym tygodniu
Świdnik w akcji: 95 interwencji Straży Miejskiej w minionym tygodniu
Nielegalne spalanie odpadów w Świdniku: interwencja straży miejskiej i groźba wysokiej kary
Profilaktyka raka płuc: kluczowe spotkanie w Świdniku
Ostrzeżenie przed oszustami: fałszywe zwroty podatku PIT!
Nowe władze OSP RP w Trawnikach – gratulacje i nowe wyzwania dla druhów!
Tegoroczni bohaterowie konkursu „Policjant, który mi pomógł” – odkryj ich historie!