Wielkanocna palma w Świdniku znowu cieszy mieszkańców: Szósty rok tradycji
Odnawianie lokalnych tradycji to część kulturalnej dumy, a mieszkańcy Świdnika pokazują to na co dzień. Przez ostatnie sześć lat, pasja i poczucie wspólnoty skierowały ich ku tworzeniu imponujących palm wielkanocnych. Wykorzystując w tym celu blisko 74 metry kolorowych, kwiecistych węży do dekoracji, stworzyli spektakularny widok dla wszystkich przechodniów.
To zjawiskowe dzieło sztuki, mierzące aż trzynaście metrów wysokości, od soboty jest dumnie wyeksponowane przed kościołem pw. Św. Kingi w Świdniku. To tutaj, punktualnie o godzinie 10 rano, miała miejsce oficjalna prezentacja palmy. Inicjatywa ta narodziła się w 2018 roku, kiedy Stowarzyszenie i Chór Świętej Kingi postanowiły wskrzesić ten piękny zwyczaj.
Proces dekorowania rozpoczął się już w poniedziałek. Grupa wytrwałych mieszkańców spędziła wiele godzin przygotowując stelaż i mocując na nim sztuczne kwiaty oraz liście. Ich precyzja i zaangażowanie przyczyniły się do stworzenia niezwykle kolorowej i efektownej konstrukcji.
W sobotę, wraz z wsparciem dodatkowych osób oraz podnośnika, udało się dostarczyć i poprawnie zamontować gotową palmę. Ale to nie koniec świętowania. W kaplicy kościoła stanęła również inna palma, choć mniejsza – mierząca 'zaledwie’ sześć metrów.

Ksiądz Krzysztof Czerwiński uhonorowany pośmiertnie tytułem „Zasłużony dla Miasta Świdnika”
Podróż w baśniowy świat Dalekiego Wschodu pod Drzewem Opowieści
Nowe skarby muzyki klasycznej w Bibliotece Świdnik
Tata z książką – Świętujemy Dzień Ojca z literaturą!
Podróże w wyobraźni: uczniowie odkrywają świat książek w bibliotece
4,3 mln zł na modernizację zabytkowego pałacu w Mełgwi: Renowacja Centrum Kultury w toku
Michał Bojar uhonorowany za wieloletnie oddawanie krwi
Kreatywne warsztaty dla dzieci: Twórz unikalną biżuterię na wakacje!
Muzyczny wieczór w Zaułku Poetów: Anna Michałowska i Aga Derlak zachwyciły publiczność